Реал Мадрид вкара само три на Леванте

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
22:09, 9 мар 2014, Автор: , Преглеждания:50

Марсело

Отборът на Реал Мадрид дръпна с три точки на върха в Примера дивисион, след като спечели класически успех с 3-0 над Леванте на своя „Сантяго Бернабеу“ в среща от 27-ия кръг.

„Белият балет“ откри резултата след само 11 минути игра. Анхел Ди Мария центрира от корнер, Кристиано Роналдо надскочи всички и с удар с глава намери мрежата на Кейлор – 1-0.

Четири минути след почивката авансът на домакините беше удвоен. Роналдо напредна отляво, пусна хубав пас в наказателното към Марсело, а бразилецът финтира съперник и стреля майсторски с фалц по диагонала, за да опъне мрежата – 2-0.

Девет минути преди края на мача момчетата на Карло Анчелоти вкараха и трето попадение. Марсело центрира опасно от левия фланг, а Никос Карабелас в опита си да изчисти кълбото си вкара автогол.

След този успех Реал има 67 точки и е на три пред втория Атлетико Мадрид и четири пред третия Барселона. Леванте е на девета позиция с 36 пункта.