Шведски исполин смачка Мартен Фуркад на масовия старт в Поклюка

Публикувано в: Биатлон, Зимни
13:27, 9 мар 2014, Автор: , Преглеждания:84

Бьорн Фери

Бьорн Фери спечели втората си победа за сезона в Световната купа по биатлон, след като завърши на първо място в масовия старт на 15 километра в словенския зимен център Поклюка.

Почти двуметровият швед бе феноменален на огневия рубеж и свали всичките си 20 мишени, приключвайки надпреварата с време от 35,19,3 минути. Скандинавецът записа страхотна седмица в Поклюка, след като в четвъртък спечели спринта, а вчера завърши втори в преследването. За Фери това е общо шеста победа в Световната купа.

С 20 от 20 завърши и звездата на мъжкия биатлон Мартен Фуркад, но във финалния спринт французинът нямаше сили да се противопостави на шведския великан и остана втори с пасив от 4,7 секунди.

Първи подиум за сезона записа руснакът Евгени Устюгов, който също бе безпогрешен на стрелбището и финишира на 12,5 секунди зад Фери.

Емил Хегле Свендсен допусна една грешка при последното посещение на огневия рубеж и това го извади от битката за почетната стълбичка. Норвежецът завърши четвърти с пасив от 36 секунди, следван от сънародника си Тарей Бьо и французина Жан-Гийом Беатрикс.

Гаф на треньорското ръководство на България стана причина Красимир Анев да не участва в днешния масов старт. Нашето момче трябваше да се състезава в 15-те километра след доброто си представяне в спринта и преследването, но щабът ни не е заявил Анев за състезанието и той пропусна чудесен шанс да запише нов силен старт в Поклюка.