Балкан изпусна шампиона в Балканската лига

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
20:10, 11 мар 2014, Автор: , Преглеждания:34

БалканОтборът на Балкан допусна първо домакинско поражение в ЕВРОХОЛД Балканска лига, след като отстъпи пред шампиона Галил Гилбоа в зала „Универсиада“ в София със 71-77.

След силна втора част израелците успяха да дръпнат с осем точки на почивката. След паузата българите заиграха изключително силно и не само, че изравниха резултата, но дори изградиха преднина от 11 пункта. Момчетата на Аце Тодоров има аванс от осем точки (71-63) четири минути преди финалната сирена. В този момент, обаче, се получи срив в играта на ботевградчани и до края на мача те не вкараха нито един кош, губейки със 71-77.

Най-резултатен за домакините бе Иван Лилов със 17 точки, а освен това добави и 6 асистенции и 4 борби. Ноа Далман завърши с 14 точки и 13 борби, а Мартин Маринов се включи с 11 точки от пейката.

ДеШон Симс завърши с 24 точки и 7 борби за гостите, а Кени Бойнтън приключи с 16.

С това поражение бе спряна серията от пет поредни успеха на Балкан в България, както и от четири поредни в турнира. След този мач Балкан вече е с баланс 7-6, докато Галил остава лидер с 10-4 и на практика е сигурен поне за плейофа.