Арсенал стигна само до реми на „Алианц Арена“

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Футбол Свят
00:03, 12 мар 2014, Автор: , Преглеждания:52

Байерн

Отборът на Байерн Мюнхен продължава с успешната защита на трофея си в Шампионската лига, след като отстрани за втора поредна година тима на Арсенал в осминафиналната фаза. Баварците завършиха наравно 1-1 срещу английския си опонент на „Алианц Арена“ и след успех с 2-0 в Лондон продължават към четвъртфиналите.

Домакините стигнаха до гол в 26-ата минута, след като  Робен центрира от свободен удар, Хави Мартинес засече топката в мрежата, но реферът отмени гола, тъй като испанецът се намираше в засада. В края на първата част Марио Гьоце стреля много опасно от дистанция, но Лукаш Фабиански спаси.

В 54-ата минута Франк Рибери проби по левия фланг, нахлу в наказателното поле и намери Бастиан Швайнщайгер, който от точката за изпълнение на дузпа не сгреши. Само минута по-късно Лукас Подолски изравни. Преди това обаче имаше съмнение, че той си послужил с нарушение при отнемането на топката от Филип Лам.

В 90-ата минута реферът отсъди дузпа за нарушение на Косчелни срещу Робен. Мюлер стреля, Фабиански блокира, а топката се завъртя коварно по голлинията, преди Фабиански да я улови и мачът завърши при 1-1.