Валенсия сложи край на европейските мечти на Лудогорец

Публикувано в: Избрано, Лудогорец, Футбол България
22:00, 13 мар 2014, Автор: , Преглеждания:167

Лудогорец

Отборът на Лудогорец допусна първа загуба в Лига Европа, след като в първи осминафинален мач отстъпи с 0-3 срещу Валенсия пред 43000 привърженици на Националния стадион „Васил Левски“. Реваншът е след седмица на „Местая“.

Срещата започна ужасно за българите, след като още в петата минута гостите стигнаха до гол. Защитата на домакините изчисти лошо една центрирана от фаул топка, която попадна на крака на Антонио Бараган, който с мощен шут намери долния ляв ъгъл на Стоянов – 1-0. В 26-ата минута натискът на „орлите“ даде резултат, след като при една добра атака Роман Безяк бе намерен в наказателното поле, където бе съборен от Сейду Кейта. Реферът Трюпен даде дузпа, но сензационно показа директен червен картон на малиеца. Безяк застана зад топката, но изпълнението му бе много слабо и Диего Алвес спаси.

В 31-ата минута Лудогорец отново нямаше късмет, след като Върджил Мисиджан шутира страхотно от 20 метра, а кълбото улучи страничната греда, но не влезе в мрежата на „прилепите“. Само 120 секунди по-късно Валенсия реализира второ попадение след перфектна контра. Алкасер копна технично към Картабия, който без колебание разстреля Владо Стоянов – 2-0. До почивката Мисиджан пробва късмета си още два пъти, но в аут. В 44-ата минута Марселиньо стреля диагонално в ръцете на Алвес, а можеше да подаде на няколко свои съотборници, които бяха в по-чиста позиция.

Второто полувреме започна с нов шанс за българите, но опасен изстрел на Дяков бе блокиран от защитник на гостите. В 59-ата минута испанците прекършиха устрема на домакините с трето попадение. След изпълнение на корнер Матийо отклони топката към Варгас, който продължи за Сендерос и швейцарецът вкара с глава за 3-0. В 79-ата минута „зелените“ също получиха червен картон, след като Кишада бе провокиран от Перейра и го удари без топка и заслужено бе пратен под душовете.

Лудогорец – Стоянов, Кайсара, Барт (46 Терзиев), Мантула (62 Кишада), Минев, Ешпиньо, Дяков, Марселиньо, Александров, Мисиджан, Безяк (73 Платини)

Валенсия – Алвес, Перейра, Матийо, Сендерос, Бернат, Бараган (65 Фегули), Фуего, Кейта, Катабрия (87 Жонас                                                                                 ), Варгас, Алкасер (56 Руис)