Публикувано в: Баскетбол, България
20:28, 15 мар 2014, Автор: , Преглеждания:43
Балкан

снимка: botevgrad.com

Отборът на Балкан спечели дербито на 20-ия кръг на Националната баскетболна лига, след като се наложи с убедителното 92:72 над Левски като домакин.

Баскетболистите на Александър Тодоров изиграха фантастично второ полувреме и въпреки че изоставаха на почивката с две точки, през второто полувреме напълно диктуваха събитията на терена, за да запишат разгромна победа над носителя на Купата на България. Наказаният старши треньор на Левски Константин Папазов изгледа двубоя от трибуните.

Станимир Маринов вкара 18 точки за победителите, а 20 реализира Иван Лилов. Ноа Далман се отличи с 14 точки и 13 борби. Джумейн Джоунс вкара 16 точки и хвана 11 борби за „сините“. С 16 завърши и Лайнъл Чалмърс.

Шампионът Лукойл-Академик записа очаквана победа като домакин на Ямбол със 107-75. Силен дебют направи Марко Килингсуърт, който вкара 16 точки и добави 8 борби и 5 асистенции. За тима дебютира и Антъни Уийдън, който завърши с 12 точки. Аландо Тъкър записа 16 плюс 11 борби за успеха. За гостите капитанът Станислав Говедаров наниза 17 точки, а 12 вкара Станислав Славейков.

Изненадата на кръга поднесе Берое, който се наложи с 88-78 при визитата си на Рилски спортист. Николай Колев записа невероятните 29 точки и 10 борби за успеха на старозагорци. 20 точки за домакините вкара Върнън Тейлър, а Йордан Бозов добави 18.

В Бургас Черноморец загуби от Черно море със 78:117.