Гладбах изненада Дортмунд като гост (ВИДЕО)

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
19:17, 15 мар 2014, Автор: , Преглеждания:41

Гладбах победи Дортмунд като гост

Отборът на Борусия Дортмунд записа изненадваща домакинска загуба в 25-ия кръг на Бундеслигата, след като падна с 1-2 от Борусия Мьонхенгладбах на „Сигнал-Идуна-Парк“.

Гостите откриха резултата в 31-ата минута, след като Патрик Херман проби по десния фланг и подаде към Рафаел, който от пет метра не пропусна да се разпише с техничен удар в долния ляв ъгъл на Вайденфелер.

Пет минути преди почивката отлична контра на „жребците“ завърши с пас на Хуан Аранго вляво към Макс Крузе, който финтира вратаря на домакините и реализира елегантно за 2-0.

В средата на втората част гостите останаха с 10 души след два бързи жълти картона на Хавард Нордтвайт. В 77-ата минута Милош Йойич намали пасива на „жълто-черните“ със силен изстрел от дъгата на пеналта и рикошет в бранител на Гладбах.

След това Дортмунд остава на второ място с 48 точки, на една пред Шалке и цели 20 зад лидера Байерн. Мьонхенгладбах е седми с 39 пункта.

Вердер – Щутгарт 1-1

Хофенхайм – Майнц 2-4

Брауншвайг – Волфсбург 1-1

Херта – Хановер 0-3