Реал с пестелив успех на „Ла Росаледа“ (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
22:52, 15 мар 2014, Автор: , Преглеждания:44

Реал Мадрид

Отборът на Реал Мадрид загря по най-добрия начин за предстоящото през следващия уикенд „Ел Класико“, след като надделя пестеливо с 1-0 при визитата си на Малага „Ла Росаледа“ в мач от 28-ия кръг на Примера дивисион.

„Белият балет“ поведе в резултата в средата на първото полувреме, след като Гарет Бейл подаде топката към Кристиано Роналдо, а португалецът с чудесен изстрел от границата на пеналта прати кълбото в долния ляв ъгъл – 1-0. Малко след това носителят на „Златната топка“ можеше да се разпише за втори път, но този път стражът на андалусийците спаси.

Шест минути след почивката Анхел ди Мария изведе Иско в отлична позиция, но испанският национал стреля неточно, останал очи в очи с вратаря Кабайеро. Последваха доста лежерни минути за „кралския“ клуб и едва в 81-ата CR7 шутира от дистанция, но Кабайеро улови топката. В последната минута Хесе също получи добра възможност, но пропусна да реализира втория гол за гостите.

След този успех Реал увеличи своя актив на 70 точки и вече е шест пред Атлетико и седем пред Барселона, но „дюшекчиите“ и каталунците са с мач по-малко. Малага е на 13-а позиция с 29 пункта.