Барселона сложи седмица на Осасуна (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
20:00, 16 мар 2014, Автор: , Преглеждания:105

Лионел Меси

Отборът на Барселона получи доза самочувствие преди предстоящото през следващия уикенд Ел Класико срещу Реал Мадрид. Каталунците разбиха със 7-0 тима на Осасуна на „Ноу Камп“ в среща от 28-ия кръг на Примера дивисион.

Шампионите поведоха в 18-ата минута, след като Алексис Санчес центрира по земя отдясно и Лионел Меси отклони топката в мрежата с технично докосване от няколко метра. Четири по-късно Жорди Алба направи добро двойно подаване с Андрес Иниеста, след което подаде по земя към Санчес, а чилиецът шутира точно от границата на малкия пеналт – 2-0. В 34-ата минута резултатът стана класически, а Иниеста вкара фамозен гол. Испанският национал получи топката от Бускетс вляво и с много мощен диагонален изстрел намери левия ъгъл на Андрес Фернандес – 3-0.

В 63-ата минута Меси разигра отлично с Иниеста вляво, след което с изстрел от няколко метра доведе нещата до 4-0. Четвърт час след това Кристиан Тейо направи страхотен рейд, навлезе към дъгата на пеналта и с много силен удар препарира стража на гостите за 5-0. В 88-ата минута Меси оформи своя хеттрик след асистенция на Дани Алвеш, а в последната минута Педро сложи точка на спора със седмо попадение в актива на домакините.

След този успех Барса остава на трето място, след като има 66 точки. Каталунците намалиха пасива си от лидера Реал на четири пункта. Осасуна е на 15-а позиция с 29 точки.