Челси безпроблемно на четвъртфинал в Шампионската лига

Публикувано в: Англия, Избрано, Турция, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:40, 18 мар 2014, Автор: , Преглеждания:55

Самуел Ето'О

Отборът на Челси се класира безпроблемно за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като се наложи с 2-0 над Галатасарай на реванша от осминафиналите, игран на „Стамфорд Бридж“. По този начин „сините“ продължават напред с общ резултат от 3-1 след 1-1 на „Тюрк Телеком Арена“.

Още в четвъртата минута Самуел Ето’О получи отличен пас в наказателното поле от Оскар, след което финтира Орелиан Шеджу и стреля от десетина метра. Фернандо Муслера докосна топката с ръка, но не успя да предотврати попадението – 1-0.

Трябваше да минат още цели 28 минути, за да се случи нещо интересно в английската столица, след като Франк Лампард центрира от фаул и Джон Тери стреля от въздуха, но над напречната греда.

Три минути преди почивката Тери засече с глава центрира от корнер, а Муслер успя с мъка да избие кълбото, но последва много мощна добавка на Гари Кейхил от три метра и кълбото се озова в мрежата на турците.

Пет минути след началото на второто полувреме Вилиян можеше да направи разликата класическа, но стреля в ръцете на Муслера. Последваха доста скучни моменти на „Стамфорд Бридж“ и едва в 85-ата минута Еден Азар шутира много опасно, но уругвайският страж изби с една ръка.