Феноменален Ван Перси класира Юнайтед на четвъртфинал!

Публикувано в: Англия, Избрано, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:40, 19 мар 2014, Автор: , Преглеждания:44

Манчестър Юнайтед

Отборът на Манчестър Юнайтед се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като постигна класическа победа с 3-0 над Олимпиакос на „Олд Трафорд“. По този начин английският първенец заличи пасива си от 0-2 при визитата си в Гърция в първия осминафинален сблъсък.

Срещата малко неочаквано започна доста равностойно и след четвърт час гостите първи имаха шанс да открият резултата. Джоел Кямбъл проби по десния фланг и намери Ернан Перес на около 6-7 метра от вратата, но парагваецът стреля неточно. Само 180 секунди по-късно Райън Гигс сложи топката на главата на Уейн Рууни, който нацели страничната греда.

В 25-ата минута Холебас извърши глупаво нарушение срещу Ван Перси в наказателното поле и реферът Бьорн Куйперс посочи бялата точка. РВП не сбърка и даде аванс на „червените дяволи“. В 35-ата Патрис Евра засече с глава центриране от корнер, но Роберто с феноменална намеса изби кълбото под гредата.

Давид де Хея също показа класата си и запази шансовете на своя тим. В 40-ата минута Давид Фустер стреля с глава след центриране на Перес, но испанският страж спаси с крак. При добавката Алехандро Домингес отблизо можеше да изравни, но отново с крак Де Хеа не позволи да бъде преодолян от близка дистанция. В самия край на полувремето Рууни намери непокрития Ван Перси в наказателното поле и от около 5 метра холандецът с точен удар направи резултата 2:0.

Седем минути след почивката Манчестър направи разликата класическа, след като Ван Перси се разписа със страхотен шут от фаул, препарирайки вратаря Роберто. В 66-ата гърците бяха близо до гол след чудесен изстрел на Фустер, но кълбото попадна точно в ръцете на Де Хея. Четвърт час след това Домингес можеше да изненада Де Хея с изстрел от малък ъгъл, но испанският национал спаси.

В края героят на домакините Ван Перси получи тежка контузия и бе изнесен с носилка от терена. До нов гол, обаче, не се стигна и Юнайтед се класира за четвъртфиналите.