ЦСКА и Левски стартираха успешно в плейофите

01:03, 21 мар 2014, Автор: , Преглеждания:76
Левски

снимка: Спортал

Отборите на ЦСКА и Левски взеха преднина от една победа в четвъртфиналните си сблъсъци от плейофите на мъжката Суперлига по волейбол.

ЦСКА се наложи с 3:1 (25:22, 25:20, 11:25, 25:20) гейма като гост на Монтана пред около 450 зрители в зала Огоста.

Ивайло Стефанов бе най-резултатен за „червените“ с 16 точки. Силно игра и младият център Красимир Георгиев, който записа 15 точки. За домакините 14 точки направи капитанът Бранимир Баев. По 13 добавиха Цанко Цанков и Димитър Маринков.

Левски записа победа с 3:1 (25:20, 25:22, 24:26, 25:14) гейма при домакинството си на Добруджа.

Симеон Александров бе над всички за „сините“, след като наниза феноменалните 30 точки. Смилен Мляков добави още 14, а с десет се отличи ветеранът Христо Цветанов. За гостите Милош Чулавич се отличи с 12, а Арнаудов и Жулиен Георгиев записаха по 11.

Вторият мач от серията между ЦСКА и Монтана е 23 март от 17,30 часа в зала Васил Симов. Втората среща от сблъсъка между Добруджа и Левски е на 24 март в зала „Добротица“ в Добрич.