Боян Йорданов и Олимпиакос с трудна победа над новак

22:36, 22 мар 2014, Автор: , Преглеждания:53
Снимка: Gavros.gr

Боян Йорданов и неговият Олимпиакос постигнаха трудна победа у дома над новака АЕК с 3:1 (25:20, 26:28, 25:22, 25:19) гейма в мач от 20-ия кръг на мъжкото първенство.

Срещата като цяло вървеше на приливи и отливи, като през цялото време и двата отбора си разменяха ролите във водачеството. Отпускане, подценяване и множество грешки от страна на червените позволи на новака да мисли, че е възможен обрат.

С по-малко грешки и стабилна игра, волейболистите на АЕК успяха да отмъкнат втория гейм с минималното 28:26. Последните два гейма също минаха по сценария точка за точка, но в крайна сметка домакините се наложиха и затвориха мача в четири гейма за крайното 3:1.

Най-резултатни бяха Боян Йорданов и Костас Христофиделис с по 18 точки.

Въпреки успеха Супер Бобо и компания се смъкнаха на трето място в класирането с актив от 47 пункта.

В следващия кръг Олимпиакос гостува на „вечния“ си съперник Панатинайкос, а срещата е на 29 март от 18:00 часа.