Радо Стойчев и Матей Казийски изведоха Халкбанк до финал в Шампионската лига!

Публикувано в: Волейбол, Избрано
18:52, 22 мар 2014, Автор: , Преглеждания:119
Снимка: CEV

Снимка: CEV

Турският Халкбанк, воден от българския наставник Радостин Стойчев и мегазвездата Матей Казийски, се класира на финала в Шампионската лига, след като победи полския Ястжебски Венгел с категоричното 3:0 (25:21, 25:19, 25:19) гейма във втория полуфинал, игран този следобед в зала „Башкент“ в Анкара.

Полуфиналът започна равностойно, а резултатът се движеше с оспорваното точка за точка до първото техническо прекъсване. Постепенно „българският“ тим поведе и поддържаше в своя полза комфортна преднина от 2-3 точки. Без особени проблеми, момчетата на Стойчев затвориха гейма с 25:21, повеждайки с 1:0.

Във втория гейм поляците тръгнаха доста уверено и дръпнаха с 8:5. Последва светкавичен отговор от домакините, които успяха да стопят пасива и поведат, като увеличаваха преднината си все повече. До края интрига така и нямаше, а Казийски и компания сложиха точка и на този гейм с убедителното 25:19, прибавяйки го в актива си и дръпвайки с 2:0.

В третата част сценарият от предишния гейм се повтори до първото техническо. След това двубоят придоби много равностоен характер, а двата отбора показаха силни изяви в атака и сервис. В заключителните моменти отново волейболистите от Анкара се наложиха и взеха своето с категоричното 25:19 за чистия успех с 3:0 и класирането на финала.

Най-полезен за успеха бе Османи Хуанторена, който заби 15 точки, а Матей Казийски се отчете със седем пункта при 41% успеваемост. Той записа и 100% позитивно и 90% перфектно посрещане.

По този начин Халкбанк ще играе във финала с руския шампион Белогорие, като това се случва за първи път в историята на клуба.