Монако на полуфинал за Купата, Бербатов с гол и асистенция

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Франция, Футбол Свят
23:52, 26 мар 2014, Автор: , Преглеждания:79

Димитър Бербатов

Отборът на Монако се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Франция, след като смачка с 6-0 тима на Ланс на своя „Луи II“. Българският нападател Димитър Бербатов започна титуляр за домакините и вкара втория гол в мача.

„Монегаските“ откриха резултата в 17-ата минута, в която Лукас Окампос се разписа от самата голлинията, добавяйки топката след изстрел на Фабиньо. Попадението, обаче, трябваше да бъде отменено заради засада на младия аржентинец, но страничният рефер не вдигна флага. Четири минути преди почивката Бербатов направи чудесно двойно подаване с Емануел Ривиер и с изстрел от няколко метра преодоля Рю – 2-0.

До средата на второто полувреме момчетата на Клаудио Раниери направиха резултата разгромен, вкарвайки още три попадения. Ривиер доведе нещата до 3-0 в 54-ата минута след отличен пас на Бербатов, а четири след това Фабиньо реализира четвъртия гол. В 67-ата Окампос се разписа за втори път за 5-0. Пет минути преди края центриране на Андреа Раджи бе засечено по акробатичен начин с пета от резервата Жофри Кондогбия и след като се отклони в Лоик Ландре топката отново посети вратата на Рю.

За полуфиналите, освен Монако, се класираха още Анжер и Гинган, а утре Рен и Лил излизат един срещу друг в последния четвъртфинален сблъсък.