Ливърпул плътно зад Челси след успех над „черните котки“

00:01, 27 мар 2014, Автор: , Преглеждания:55

Ливърпул победи Съндърланд

Отборът на Ливърпул се изкачи на второ място във Висшата лига, след като надделя с 2-1 над Съндърланд на „Анфийлд Роуд“ в отложен мач.

„Мърсисайдци“ поведоха в 39-ата минута след брилянтен гол на Стивън Джерард от свободен удар. Малко след почивката Даниел Стъридж се възползва от асистенция на Джордан Хендерсън и с чудесен изстрел удвои преднината на домакините.

В 71-ата минута Лий Кетърмоул разтресе напречната греда зад Миньоле след бомбен изстрел от границата на пеналта. Само секунди по-късно и Пуул имаха шанс за трети гол, но снаряд на Стъридж попадна в горния стълб зад Маноне. В 76-ата минута „черните котки“ все пак намалиха изоставането си, след като Ки засече с глава центриране на Джонсън от корнер.

След този успех Ливърпул вече има 68 точки и се намира на само една от лидера Челси, докато Съндърланд е 18-и с 25 пункта.

В другия мач от днес Уест Хем надигра като домакин тима на Хъл Сити с 2-1.