ЦСКА на финал след категоричен успех в зала „Олимпиада“

20:32, 27 мар 2014, Автор: , Преглеждания:46
ЦСКА

снимка: Спортал

Шампионките от ЦСКА ще защитават титлата си в Националната волейболна лига, след като в трети решителен мач от полуфиналната серия срещу Марица (Пловдив) се наложиха с 3:1 (27:25, 25:13, 20:25, 25:23) гейма като гости в зала Олимпиада.

Първият гейм бе доста равностоен, като Червените успяха да поведат едва след 27:25. Във втората част обаче момичетата на Юлия Иванова се разиграха и не оставиха никакви шансове на съперничките си, в резултат на което дръпнаха с 2:0 след шеметно 25:13.

В третата част домакините от Марица показаха характер и поведоха с 6:2. В резултат на много силното нападение в лицето на Гергана Димитрова и Симона Димитрова, ЦСКА не само че изравни, а и поведе с 10:7. След това на няколко пъти имаше прекъсвания заради оспорване на съдийски решения, но Червените си поддържаха преднина от две точки до 16:14. След това обаче Жълто-сините показаха, че нямат намерение да се предават току-така и успяха да направят обрат и да намалят изоставането си след 25:20.

Четвъртата част предложи много обрати и размяна на водачеството, но в крайна сметка Червените триумфираха след 25:23 и елиминираха Марица.

На финала ЦСКА ще се изправи срещу вечния си съперник Левски (София), като освен да защитават титлата си, Червените ще трябва да потърсят първи победи срещу Сините през този сезон. Досега от пет мача момичетата на Юлия Иванова имат пет поражения.

източник:BGvolleyball.com