Балотели и Кака разпиляха Киево на „Сан Сиро“

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
23:41, 29 мар 2014, Автор: , Преглеждания:30

Кака

Отборът на Милан записа втора поредна победа в Серия А, след като се наложи с 3-0 над Киево при домакинството си на „Сан Сиро“ в мач от 31-ия кръг.

„Росонерите“ поведоха след само четири минути игра, след като Адил Рами центрира от десния фланг и Марио Балотели засече топката с мощен шут от въздуха. В 27-ата минута Кейсуке Хонда даде прекрасен пас към Кака, който изскочи зад защитата на гостите, овладя на гърди и разстреля Агаци от три метра.

Девет минути след почивката Агаци отрази опасен удар с глава на Хонда, след което Емануелсон успя да овладее и да подаде към Кака. Бразилецът не се поколеба и с брилянтен фалцов изстрел намери горния ляв ъгъл на безпомощния страж на веронци. В последната минута гостите получиха дузпа, но Тере стреля в напречната греда.

След този успех Милан вече има 42 точки и поне временно се изкачи до осмо място в класирането, докато Киево е 16-и с 27.

Аталанта постигна шести пореден успех в „калчото“, след като в ранния съботен мач надигра с 2-0 като гост тима на Болоня. Головете за „нерадзурите“ реализираха Де Лука и Естигарибия в рамките на четири минути – между 22-ата и 26-ата.