Джон Тери закопа Челси на „Селхърст Парк“ (ВИДЕО)

19:33, 29 мар 2014, Автор: , Преглеждания:62

Кристъл Палас

Отборът на Кристъл Палас нанесе сериозен удар върху шампионските амбиции на Челси, след като сензационно надделя над тима на Жозе Моуриньо с минималното 1-0 на своя „Селхърст Парк“ в мач от 32-ия кръг.

Домакините имаха шанс да поведат в 26-ата минута, след като Боласие засече центриране на Пънчън, но шутира встрани от вратата. До почивката реферът Лий Мейсън не даде чиста дузпа за Палас, след като Боласие бе съборен от Кейхил в наказателното поле.

Седем минути след началото на второто полувреме „пойните птици“ успяха да намерят мрежата на Петер Чех. Уърд центрира остро от левия фланг, а Тери заби кълбото в собствената си врата. Азар имаше възможност да изравни веднага след това, но Сперони изби удара на белгиеца.

В 73-ата минута Сперони се отличи със страхотна намеса, спасявайки силен шут на Азар. Минута след това удар на Джером срещна гредата. До края гостите натискаха своя съперник, но така и не успяха да намерят път към вратата на Сперони.

Благодарение на този успех Кристъл Палас увеличи актива си на 31 точки и заема 16-о място в класирането, докато Челси все още е лидер с 69 пункта.

Саутхемптън – Нюкасъл 4-0

Стоук – Хъл 1-0

Суонси – Норич 3-0

Уест Бромич – Кардиф 3-3