Феноменален Боян Йорданов закова 26 точки! Олимпиакос спечели „вечното“ дерби

22:32, 29 мар 2014, Автор: , Преглеждания:63

1010132_10151969716117256_1488285958_n
Гръцкият гранд Олимпиакос с Боян Йорданов, спечели „вечното“ дерби след като надигра при гостуването си Панатинайкос с 3:1 (25:19, 22:25, 25:22, 25:17) гейма в среща от 21-ия кръг на редовния сезон.

Дербито започна много равностойно, а червените успяха да поведат с комфортно предимство за 8:5. След това домакините веднага отговориха със силни изяви, стопиха пасива и дори дръпнаха с минималното 16:14 във второто техническо. Последва отново изключително оспорван развой като резултата се движеше точка за точка. В заключителните моменти шампионите се наложиха с 25:19, повеждайки с 1:0.

Във втория гейм, Супер Бобо и съотборниците му поеха инициативата още от самото начало, като поддържаха в своя полза преднина от около 2-3 точки почти до края. В заключителните моменти обаче, волейболистите от Панатинайкос направиха страхотен обрат и изравниха, а мачът придоби инфарктен характер. С 25:22, този път домакините измъкнаха този гейм за равенство в мача 1:1.

В третата част гостите реагираха като ужилени след загубения предишен гейм и дръпнаха с 4:0. Шампионите продължиха да диктуват развоя на събитията, поддържайки значителен аванс. Постепенно обаче, домакините отново впечатлиха с отлични изяви и успяха да се върнат в гейма, за да се стигне за пореден път до равностойното точка за точка. Отново обаче, червените бяха тези, които прибавиха и този гейм в актива си с 25:22 и 2:1.

В четвъртия гейм Йорданов и компания дадоха ясно да се разбере, че това ще е последната част на двубоя, налагайки пълна доминация с убедителна преднина, която все повече увеличаваха. До края интрига нямаше, като гостите размазаха съперника с великолепни отигравания и стряскаща разлика от 9-10 точки. Без проблеми с 25:17, шампионите сложиха точка на гейма и мача за крайния успех от 3:1.

Боян Йорданов за пореден път направи фантастично представяне и бе в основата на успеха, след като закова страхотните 26 точки – 21 в атака при 51% ефективност, 4 блокади и един ас, а центърът Милан Джуришич добави още 17 пункта – 8 в нападение при 73% успеваемост, впечатляващите 7 блока и 2 аса.

След този успех Супер Бобо и съотборниците му се изкачиха на първото място в класирането с актив от 50 точки, оставяйки зад себе си с три пункта досегашния лидер Етникос.

В следващия кръг Олимпиакос посреща именно Етникос, а мачът е на 5 април от 19:00 часа.