Хофе спря победния поход на Байерн, Дортмунд обърна Щутгарт (ВИДЕО)

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
19:49, 29 мар 2014, Автор: , Преглеждания:44

Шердан Шакири

Отборът на Хофенхайм не позволи на германския шампион Байерн Мюнхен да запише 20-а поредна победа в Бундеслигата, след като сензационно стигна до равенство 3-3 на „Алианц Арена“ в мач от 28-ия кръг.

Французинът Антони Модест даде аванс на гостите в средата на първото полувреме, но още до края на първата част домакините направиха пълен обрат. Баварците не само, че излязоха напред в резултата с голове на Клаудио Писаро и Шердан Шакири в 31-ата и 34-ата минута, но и вкараха трето попадение в 40-ата, дело отново на Писаро. Четири след това Сеяд Салихович намали пасива на Хофе, а в 75-ата минута Роберто Фирмино донесе точката на тима на Маркус Гисдол.

Борусия Дортмунд стигна до важна победа в битката си за второто място, след като се наложи с 3-2 при визитата си на Щутгарт. Домакините дръпнаха с два гола още до 20-ата минута след попадения на Кристиан Гентнер и Мартин Харник. С феноменален хеттрик на Марко Ройс, обаче, гостите взеха трите точки.

Леверкузен – Брауншвайг 1-1

Волфсбург – Франкфурт 2-1

Майнц – Аугсбург 3-0