Вердер с драматична победа в Хановер

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
20:33, 30 мар 2014, Автор: , Преглеждания:24

ВердерОтборът на Вердер спечели изключително важна победа в битката си за оцеляване в Бундеслигата, след като в последния мач от 28-ия кръг се наложи с 2-1 при визитата си на Хановер на „AWD Arena“.

Домакините успяха да поведат малко преди почивката след чудесен изстрел от свободен удар на Шаболч Хущи. В 57-ата минута Франко ди Санто бе намерен от Елйеро Елия при една добра контра на „бременските музиканти“ и нападателят бе точен с десния крак. В последните секунди гостите стигнаха до скъпоценния успех, след като Себастиан Прьодъл засече с глава центриране от корнер на Лука Калдирола.

В другия неделен мач Борусия Мьонхенгладбах надигра с 3-1 като домакин тима на Хамбургер. Гостите поведоха в 28-ата минута чрез Жак Зуа, но девет по-късно Филип Даемс изравни. В рамките на 180 секунди – между 75-ата и 78-ата минута, „жребците“ нанесоха своя удар с две бързи попадения, които бяха дело на Рафаел и Алваро Домингес.

След тези мачове Борусия е шести с 45 точки, Вердер е 12-и с 32, Хановер е 13-и с 29, а Хамбургер е предпоследен с 24 пункта.