Евертън осигури билет на Фулъм за Чемпиъншип

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
17:30, 30 мар 2014, Автор: , Преглеждания:43

Стивън НейсмитОтборът на Евертън продължава да мечтае за място в топ 4 на Висшата лига, след като надигра с 3-1 тима на Фулъм на неговия „Крейвън Котидж“ в мач от 32-ия кръг.

Първото полувреме на двубоя мина с надмощие на домакините, но Тим Хауърд се отличи с няколко добри спасявания. Само шест минути след почивката гостите стигнаха до гол, след като Стивън Нейсмит шутира силно от границата на пеналта, топката рикошира в защитник на лондончани, след което вратарят Дейвид Стокдейл заби кълбото в собствената си мрежа.

В 71-ата „котиджърс“ докараха нещата до 1-1 след фамозен гол на Ашкан Дежага, дошъл след чудесен изстрел от границата на наказателното поле. Осем по-късно Кевин Миралас бе изведен прекрасно от Ейдън МакГийди и с много елегантен шут прати топката в долния десен ъгъл на Стокдейл. В 87-ата Нейсмит се възползва от подаване на Бейнс и реализира от няколко метра за крайното 3-1. При тази ситуация останаха сериозни съмнения за засада на русокосия нападател.

След петата си поредна победа „карамелите“ увеличиха актива си на 60 точки и остават пети, на само четири пункта от четвъртия Арсенал. Фулъм е на дъното с 24 точки.