Публикувано в: Баскетбол, България
22:00, 30 мар 2014, Автор: , Преглеждания:35
Левски победи Рилски спортист

снимка: levskibasket.com

Отборът на Левски победи гостуващия Рилски спортист (Самоков) с 96:83 в дербито на 22-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже.

„Сините“ стигнаха до успеха след силно второ полувреме, което спечелиха с 56:31 точки. Отборът на Тити Папазов е четвърти в класирането, на 5 точки зад лидера Лукойл Академик.

За Левски се отличиха Павел Иванов, Христо Захариев и Лайнъл Чалмърс, които вкараха по 22 точки. Джумейн Джоунс добави 12 точки и 12 борби. За гостите най-полезни бяха Джъстин Грей с 21 точки, Евън Раванел с 20 точки и 8 борби и Йордан Бозов с 18 точки, 6 борби и 8 асистенции.

В другия мач от днес Черно море порт Варна победи Балкан в пряк сблъсък за второто място в НБЛ с 24 точки разлика – 105:81. Домакините имаха проблеми единствено през първата четвърт, а в останалите три доминираха изцяло на игрището.

По 19 точки за победителите отбелязаха Александър Андреевич (12 борби) и Симеон Илиев (7 борби), 16 наниза Джордже Тресач, а 15 – Дамян Кандич. За Балкан с 15 точки и 5 асистенции завърши Павел Маринов, а по 11 записаха Иван Лилов (6 асистенции) и Петер Седмак.