Атлетико си тръгна с ценно голово реми от „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:49, 1 апр 2014, Автор: , Преглеждания:40

Атлетико

Отборът на Атлетико Мадрид измъкна ценно равенство 1-1 при визитата си на Барселона на „Ноу Камп“ в първия четвъртфинален мач от Шампионската лига. Гостите поведоха с гол на Диего в 56-ата минута, но четвърт час по-късно Неймар изравни. Реваншът ще се изиграе другата седмица на „Висенте Калдерон“

Още в петата минута Давид Вия можеше да даде аванс на гостите, след като получи пас от Арда Туран, но изстрелът му мина на сантиметри от целта. Малко след това Жерард Пике получи контузия и бе заменен от Марк Бартра. Постепенно каталунците засилиха натиска и в 26-ата минута Лео Меси задържа много добре топката, пусна прекрасно подаване към Андрес Иниеста в наказателното поле, но шпагатът на Диего Годин спря много опасния удар на халфа. Малко по-късно звездата на „дюшекчиите“ Диего Коща също поиска смяна заради травма и на терена се появи Диего Рибас. В края на първата част Вия получи нова възможност, след като финтира Бартра, но техничният му изстрел бе избит от Пинто.

Десетина минути след почивката момчетата на Диего Симеоне успяха да открият резултата. Резервата Диего получи кълбото в половината на Барса и с феноменална тупалка изненада Пинто, пращайки кълбото в горния му ляв ъгъл. В 63-ата Бускетс пробва далечен изстрел, но Куртоа внимаваше и изби топката в корнер. Осем минути след това домакините изравниха, след като Санчес отне топката от Арда, след което Иниеста даде гениален пас по трева към Неймар вляво. Бразилецът не се поколеба и с много красив фалцов удар намери мрежата на Куртоа – 1-1.

Само 120 секунди по-късно Иниеста бе близо до това да донесе пълен обрат на испанския шампион, но силният му шут бе спасен по виртуозен начин от белгийския страж на мадридчани. Последва много силен финален натиск на Барселона, но единствено в 85-ата минута Меси успя да затрудни Куртоа с изстрел от фаул, но младият вратар отново бе на мястото си.