ПСЖ взе надеждна преднина срещу Челси преди реванша

Публикувано в: Англия, Избрано, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:40, 2 апр 2014, Автор: , Преглеждания:49

ПСЖ

Отборът на Пари Сен Жермен взе добър аванс от 3-1 срещу Челси след първия четвъртфинален сблъсък от Шампионската лига, игран на „Парк де Пренс“. Реваншът е след само шест дни на „Стамфорд Бридж“.

Домакините започнаха вихрено двубоя, след като още в третата минута Есекил Лавеци откри резултата. „Ел Почо“ овладя топката след лошо изчистване на Джон Тери и с чудесен изстрел не остави шанс на Чех – 1-0. В 26-ата минута Тиаго Силва извърши нарушение срещу Оскар в наказателното поле и реферът даде дузпа. Еден Азар бе безпощаден от бялата точка и възстанови равенството.

Пет минути преди края на първото полувреме гостите можеха да осъществят и пълен обрат, след като Вилиан центрира от десния фланг към Азар, който стреля много технично от въздуха, но топката срещна страничната греда. Четвърт час след почивката парижани върнаха преднината си, след като Давид Луис си вкара автогол, засичайки топката в собствената си врата след центриране от фаул от левия фланг.

Малко след това звездата на домакините Златан Ибрахимович получи контузия и бе заменен от Лукас Моура, а в 76-ата минута Лоран Блан направи още една принудителна смяна, пускайки в игра Йоан Кабай вместо Марко Верати. В добавеното време блесна звездата на третата резерва на Карло Анчелоти – Хавиер Пасторе. Аржентинецът проби отдясно, финтира двама защитници на аутлинията и от много малък ъгъл изненада Петер Чех, оформяйки крайното 3-1.