Рома би Парма на „Олимпико“ в голово шоу

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
21:31, 2 апр 2014, Автор: , Преглеждания:39

Рома победи ПармаОтборът на Рома записа нова победа в италианската Серия А, след като спечели доиграването срещу Парма с 4-1 на „Стадион Олимпико“. Двубоят бе отложен преди два месеца още в осмата минута заради проливен дъжд.

Домакините поведоха в 12-ата минута, след като Матия Дестро нацели страничната греда, след което Жервиньо направи добавка, като останаха съмнения за засада на котдивоарския нападател. Само три по-късно Африйе Акуа се възползва от подаване на Масимо Гоби и реализира за 1-1. След още 60 секунди „вълците“ отново бяха напред в резултата след попадение на неостаряващия Франческо Тоти.

Малко след почивката Миралем Пянич сложи точка на спора, след като вкара трети гол в мрежата на Миранте. В 82-ата минута Алесандро Флоренци центрира от корнер и Родриго Тадей засече кълбото с глава – 4-1. В последните секунди Жонатан Биабиани намали пасива на гостите, след като вкара хубав гол с десния крак, пращайки токата в левия ъгъл на де Санктис.

След този успех Рома вече има 73 точки и е на осем от лидера Ювентус, запазвайки второто си място. Парма е шести с 47 пункта.