Барселона би последния с две дузпи и автогол (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
21:32, 5 апр 2014, Автор: , Преглеждания:40
Барселона победи Бетис с 3:1

Отборът на Барселона надигра слабака Бетис с 3-1 на „Камп Ноу“ в среща от 32-ия кръг на Примера дивисион и по този начин запази изоставането си от лидера Атлетико на една точка.

Каталунците откриха резултата в 14-ата минута след гол от дузпа на Лионел Меси. Алексис Санчес направи серия от финтове сред няколко защитници на гостите и в крайна сметка бе съборен от Жорди, което доведе до наказателния удар, а Меси не сбърка от бялата точка. Четири минути преди почивката Лео можеше да удвои, но след фалцовия му изстрел от дъгата на пеналта топката облиза далечната греда.

В средата на второто полувреме Жорди отново бе в центъра на вниманието, след като си отбеляза автогол. Само минута по-късно Рубен Кастро върна интригата в срещата, след като се възползва от поредна грешка в защитата на Барса и преодоля Пинто. В 85-ата „блаугранас“ получиха втора дузпа, Неймар центрира топката, я тя се удари в ръката на Антонио Амая. Съдията посочи бялата точка. Адан изби удара на Меси, но кълбото отново попадна в аржентинеца, който не сгреши при добавката – 3-1.

След този успех Барселона има 78 точки и съкрати пасива си от лидера Атлетико на един пункт. Двата тима ще се срещнат на „Висенте Калдерон“ в сряда в реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига. Бетис е на дъното с 22 точки.