Ботев подгони Литекс и ЦСКА, Хамза герой с два гола

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Футбол България
17:42, 6 апр 2014, Автор: , Преглеждания:66
Юнес Хамза вкара два гола за Ботев

снимка: botevplovdiv.bg

Отборът на Ботев Пловдив спечели дербито на 31-ия кръг на А група, след като се наложи с 2-1 над Литекс на стадиона в клубната си база в Коматево.

Домакините откриха резултата още в осмата минута, след като Вандер направи пробив по десния фланг, стигна до наказателното поле, където бе фаулиран от Иван Горанов и реферът Цветан Кръстев даде дузпа. Юнес Хамза стреля хладнокръвно от бялата точка, пращайки топката в средата на вратата – 1-0. След попадението мачът стана доста по-скучен и положения за гол до почивката нямаше.

Второ полувреме започна по-активно за гостите от Ловеч, а правещият повторен дебют в А група Миодраг Йешич пусна в игра колумбиеца Данило Асприля. В 59-ата минута, обаче, Вандер можеше да попари гостите за втори път, но изстрелът му мина на сантиметри от страничната греда.

В 70-ата „канарчетата“ все пак удвоиха преднината си, след като Огнянов пусна пас към Христов отдясно, който прокара топката през краката на Цветков, а след това я сервира на Хамза, който на метър от голлинията прониза празната врата – 2-0.

180 секунди след това младата надежда на Литекс и българският футбол Кирил Десподов вкара невероятен гол. Талантът с изумителна лекота пробяга половината терен, мина покрай Спрокел и с шут в близкия ъгъл върна интригата в мача – 1-2.

След този успех Ботев затвърди четвъртото си място в класирането, увеличавайки актива си на 54 точки, докато Литекс остава трети с 58 пункта. Вторият ЦСКА също има 58 точки.