Витес и Аякс не се победиха, Фейенорд скъси изоставането си

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
17:58, 6 апр 2014, Автор: , Преглеждания:36
Бертран Траоре вкара гола за Витес

Отборите на Витес и Аякс завършиха наравно 1-1 в дербито на 31-ия кръг на холандската Ередивизие.

18-годишният халф Бертран Траоре даде аванс на домакините в 25-ата минута, след като се възползва от подаване на Гурам Кашия. Секунди след почивката гостите възстановиха равенството, след като Колбейн Сигторсон бе намерен от Дейви Клаасен и вкара за крайното 1-1.

Фейенорд постигна нова победа, след като се наложи с 2-0 като домакин на Ваалвайк. И двете попадения за гранда от Ротердам реализира италианският нападател Грациано Пеле, който бе точен по веднъж в двете полувремена.

След тези мачове Аякс остава лидер с 66 точки, а Фейенорд е на втора позиция с 60 пункта, докато Витес е четвърти с 54. До края на сезона остават само три кръга.