Евертън се подигра с Арсенал и мечтае за топ 4!

17:25, 6 апр 2014, Автор: , Преглеждания:43
Евертън разби Арсенал на "Гудисън парк"

Евертън разби Арсенал на „Гудисън парк“

Отборът на Евертън продължава да мечтае за място в топ 4 на Висшата лига, след като смачка Арсенал с 3-0 на „Гудисън Парк“ в дербито на 33-ия кръг. По този начин момчетата на Роберто Мартинес са само на един пункт от намиращия се на четвърта позиция тим на „топчиите“.

Срещата започна отлично за „карамелите“, които стигнаха до гол в 14-ата минута. Лейтън Бейнс подаде отличен извеждащ пас към Ромелу Лукаку, който не успя да преодолее вратаря Войчех Шчесни. Топката се отби в крака на поляка и попадна в Стивън Нейсмит, който от десетина метра не сбърка – 1-0. В 34-ата минута домакините увеличиха своя аванс. Кевин Миралас даде прекрасно подаване по земя към десния фланг, където Лукаку овладя, след което навлезе към дъгата на пеналта и със силен шут по земя не остави шанс на Шчесни – 2-0.

В 62-ата минута Евертън довърши съперника си с трето попадение. Миралас отне топката в центъра на терена, напредна сам, след което подаде към Нейсмит. Нападателят бе блокиран от вратаря на лондончани, но кълбото се озова пред Миралас, който щеше да я вкара в мрежата, но преди него Микел Артета опита да изчисти и си отбеляза автогол – 3-0. В 86-ата минута гостите бяха близо до почетен гол, но бомбеният изстрел на Алекс Окслейд-Чембърлейн попадна в напречната греда след намеса и на стража Тим Хауърд.

След този успех „карамелите“ вече са с 63 точки на пета позиция, на само един пункт от четвъртия Арсенал. Домакините, обаче, имат и един мач по-малко в своя актив.