Байерн сломи Юнайтед за девет минути

Публикувано в: Англия, Германия, Избрано, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:09, 10 апр 2014, Автор: , Преглеждания:42

Марио Манджукич

Отборът на Байерн Мюнхен продължава със защитата на титлата си в Шампионската лига, след като елиминира английския първенец Манчестър Юнайтед след успех с 3-1 на „Алианц Арена“. Първият четвъртфинален сблъсък на „Олд Трафорд“ бе приключил при равенство 1-1.

Първото полувреме на двубоя бе изключително скучно и не предложи почти нищо на пълните трибуни в столицата на Бавария. Истинският спектакъл бе след почивката, когато „червените дяволи“ успяха да открият резултата. В 57-ата минута Патрис Евра вкара феноменален гол след страховит шут от 24 метра, пратил топката в горния ляв ъгъл на безпомощния Мануел Нойер.

Защитата на Юнайтед обаче се пречупи само две минути по-късно. Рибери проби отляво и беше затворен от двама и реши да центрира. В наказателното поле Евра беше оставен да пази Манджукич, който безпроблемно го надскочи и с глава върна Байерн в играта – 1:1.

В средата на второто полувреме Рибери проби отдясно и центрира на отсрещното крило към Робен. Той направи няколко финта и с десния крак центрира към в малкия пеналт, където Видич не успя да блокира Мюлер – 2:1. Това пречупи съпротивата на Манчестър и въпреки няколкото по-опасни пробива, овациите бяха за Робен 15 минути преди края. Той проби през цялата защитата на Манчестър, нагласи си топката на левия крак и след лек рикошет в крака на Видич топката влетя неспасяемо за 3:1.

Жребият за полуфиналите е в петък, а останалите отбори там са Реал Мадрид, Челси и голямата изненада в тазгодишния турнир Атлетико (Мадрид).