Боян Йорданов и Олимпиакос тръгнаха с категорична победа в плейофите

19:50, 10 апр 2014, Автор: , Преглеждания:34

66849_10151994879807256_6448192235313449093_n
Гръцкият първенец Олимпиакос с Боян Йорданов, започна отлично участието си в плейофите на гръцкото първенство, след като надигра Финикас с категоричното 3:0 (25:18, 25:22, 25:18) гейма в първи мач между двата тима, игран този следобед.

Шампионите започнаха много силно мача и бързо поведоха с комфортен аванс. От другата страна на мрежата, волейболистите на Финикас се опитваха да противодействат, но така и не успяха. До края нямаше никаква интрига, а Супер Бобо и компания наложиха пълна доминация със смазваща разлика, което доведе и до закономерното 25:18, повеждайки с 1:0.

Вторият и третият гейм минаха в един и същ сценарий, като отново домакините поеха изцяло контрола над мача, поддържайки в своя полза значителна преднина. Частите не предложиха никакъв интерес, а Олимпиакос прибави и тях в актива си съответно с 25:22 и 25:18 за крайния успех от 3:0 гейма.

Боян Йорданов игра в първите два гейма и записа скромните за него четири точки при успеваемост от 27%, а най-резултатен бе Леонардо Калдейра с 20 пункта.

След този успех Олимпиакос води в плейофната серия с 1:0 победи. Втората среща между двата отбора е утре, 11 април от 17:30 часа. Играе се до три победи от пет мача.