Севиля размаза Порто за половин час

Публикувано в: Избрано, Испания, Лига Европа, Футбол Свят
00:23, 11 апр 2014, Автор: , Преглеждания:35

Севиля разби Порто

Отборът на Севиля се класира за полуфиналите на Лига Европа, след като смачка с 4-1 тима на Порто в реванша на „Рамон Санчес Писхуан“. Андалусийците продължават към следващата фаза с общ резултат от 4-2.

Момчетата на Унай Емери изиграха невероятно първо полувреме, в което вкараха цели три гола. Още в петата минута Данило повали Карлос Бака в наказателното поле и реферът Джанлука Роки посочи бялата точка. Зад топката застана Иван Ракитич, който с шут в десния ъгъл даде аванс на испанците.

В 26-ата минута Карлос Бака намери по чудесен начин Витоло, той преодоля с елегантно движение Мангала и с хладнокръвен удар прати топката неспасяемо в десния ъгъл на Фабиано за 2:0. Само три по-късно Ракитич центрира топката в наказателното поле, където се получи меле, а кълбото стигна до Карлос Бака. Колумбиецът овладя топката и с техничен изстрел изненада стража на гостите – 3-0.

След почивката „драконите“ наложиха натиск, но вратарят на домакините Бето спаси няколко страхотни положения. В 79-ата минута Севиля реши всичко с четвърти гол, след като Витоло получи топката отляво по атаката и пробва центриране по земя, Фабиано отклони топката, която попадна точно на крака на Кевин Гамейро, който на празната врата нямаше проблеми – 4-0. Рикардо Куарешма се разписа за гостите във втората минута на продължението, реализирайки красиво попадение, но то вече нямаше значение за крайния победител.