Ювентус продължава с похода си в Лига Европа

Публикувано в: Избрано, Италия, Лига Европа, Франция, Футбол Свят
00:07, 11 апр 2014, Автор: , Преглеждания:26

Ювентус победи Лион за втори път

Фаворитът за трофея в Лига Европа – Ювентус, се класира за полуфиналите в надпреварата след нова победа срещу Лион, този път с 2-1 в Торино. По този начин „старата госпожа“ продължава към следващата фаза с общ резултат от 3-1.

„Бианконерите“ откриха резултата още в четвъртата минута, след като магьосникът Андреа Пирло вкара поредния си страхотен гол с прекрасен изстрел от свободен удар от 25 метра.

„Хлапетата“ много бързо се върнаха в мача, след като в 18-ата минута резултатът бе изравнен. Александър Лаказет изпълни корнер и нападателят Джими Бриан засече топката с глава за 1-1.

Домакините стигнаха до успеха с гол на Клаудио Маркизио в средата на второто полувреме. Италианският национал се разписа с чудесен шут извън наказателното поле, класирайки тима си за полуфиналите.

Утре в Нион ще се тегли жребият за предпоследната фаза на надпреварата, а финалът на турнира ще се играе на „Ювентус Стейдиъм“.