Борусия разкова Байерн насред „Алианц Арена“

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
21:27, 12 апр 2014, Автор: , Преглеждания:42

Марко Ройс вкара един от головете за Борусия

Отборът на Борусия Дортмунд спечели голямото дерби на германския футбол, след като смачка с 3-0 шампиона Байерн Мюнхен насред „Алианц Арена“ в късния съботен мач от 30-ия кръг на Бундеслигата.

„Жълто-черните“ успяха да открият резултата в 20-ата минута след чудесна атака, при която Марко Ройс достави перфектна топка на Хенрих Мхитарян и арменецът реализира от десетина метра за 1-0. Едва три минути преди почивката баварците стигнаха до реална голова ситуация след опит на Марио Манджукич за странична ножица, но Вайденфелер спаси без проблеми.

Четири минути след началото на второто полувреме „жълто-черните“ нанесоха своя втори удар, след като Пиер-Емерик Обамеянг подаде технично към Марко Ройс, който с елегантно докосване преодоля появилия се на почивката дебютант Лукас Редер. В 56-ата младокът Йонас Хофман сложи точка на спора, отбелязвайки с десния крак след подаване на Сократис. В края на мача двата тима получиха по един червен картон след размяна на любезности между Мхитарян и Ройс.

След този успех Борусия има 61 точки и продължава да бъде на второ място в класирането, докато шампионът Байерн е лидер със 78 пункта. Интересното е, че баварците допуснаха второ поредно поражение след загубата с 0-1 от Аугсбург през миналата седмица.

Борусия М – Щутгарт 1-1

Хановер – Хамбургер 2-1

Волфсбург – Нюрнберг 4-1

Фрайбург – Брауншвайг 2-0

Майнц – Вердер 3-0