Евертън влезе в топ 4 след седми пореден успех

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
19:14, 12 апр 2014, Автор: , Преглеждания:27

Евертън победи Съндърланд

Отборът на Евертън се изкачи на четвърто място във Висшата лига, след като спечели изключително ценна победа с 1-0 при визитата си на Съндърланд в мач от 34-ия кръг, игран на „Стейдиъм ъф Лайт“.

Единственото попадение в срещата се оказа автогол на Уес Браун. Бившият защитник на Манчестър Юнайтед заби топката в собствената си врата четвърт час преди последния съдийски сигнал. След седмия си пореден успех „карамелите“ вече имат 66 точки и се придвижа на четвърта позиция, изпреварвайки Арсенал, който е с 64 пункта. „Черните котки“ са на дъното с 25 точки и минимални шансове за оцеляване.

Отборите на Уест Бромич и Тотнъм направиха зрелищен мач и приключиха при 3-3 на „Дъ Хоутърнс“. Домакините започнаха вихрено мача и още до четвъртата минута имаха преднина от два гола след попадения на Матей Видра и Крис Брънт. В 31-ата Стефан Сесеньон направи разликата класическа, но само три след това Йонас Олсон си вкара автогол и позволи на „шпорите“ да скъсят пасива си. В 70-ата минута младокът Хари Кейн доведе нещата до 2-3, а в добавеното време Кристиан Ериксен спаси гостите от поражение.

Кристъл Палас – Астън Вила 1-0

Фулъм – Норич 1-0

Саутхемптън – Кардиф 0-1

Стоук – Нюкасъл 1-0