Аякс на точка от титлата, Фейенорд удари ПСВ

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
21:02, 13 апр 2014, Автор: , Преглеждания:45

Аякс победи Ден Хааг

Отборът на Аякс е само на точка от четвърта поредна титла в холандската Ередивизие, след като надигра трудно с 3-2 тима на АДО Ден Хааг на „Амстердам Арена“ в среща от 32-ия кръг.

Кристиан Поулсен откри резултата в полза на домакините в 35-ата минута, но само секунди след това Стефано Денсвил си отбеляза автогол за 1-1. В средата на второто полувреме Дейви Клаасен доведе нещата до 2-1, а в 79-ата Тулани Сереро реши всичко с трети гол за Аякс. В добавеното време Богелсдайк направи загубата на гостите по-почетна.

В дербито на кръга Фейенорд надделя с 2-0 при визитата си на ПСВ Айндховен. Опитният защитник Йорис Матайсен даде преднина на тима от Ротердам в 29-ата минута, а четвърт час преди края Даръл Янмаат довърши домакините с втори гол.

След тези мачове Аякс е лидер с 69 точки, а Фейенорд е втори с 63. До края на сезона остават само два кръга.