Наполи, Фиорентина и Интер с голови спектакли в „калчото“

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
18:41, 13 апр 2014, Автор: , Преглеждания:36

Гонсало Игуаин

Отборът на Наполи спечели дербито на 33-ия кръг на Серия А, след като се наложи с 4-2 над Лацио на своя „Сан Паоло“. По този начин момчетата на Рафаел Бенитес се утвърдиха на третата позиция в класирането.

Сенад Лулич даде аванс на гостите в средата на първото полувреме, но белгийският талант Дрийс Мертенс изравни малко преди почивката. Четири минути след началото на втората част Гонсало Игуаин се разписа от дузпа за 2-1, а в 67-ата аржентинецът доведе нещата до 3-1. В 82-ата Огени Онази намали пасива на „орлите“, но в последните секунди Игуаин оформи своя хеттрик, както и крайното 4-2.

Фиорентина запази четвъртата си позиция, след като в истинско голово шоу надделя с 5-3 при визитата си на Верона. Якопо Сала даде аванс на домакините след четвърт час, но до почивката Хуан Куадрадо и Алберто Акуилани донесоха пълния обрат на „Ла Виола“. В 63-ата минута Борха Валеро увеличи преднината на гостите, но десет след това Лука Тони намали с точно изпълнение от бялата точка. Алесандро Матри също вкара дузпа в 83-ата минута, а малко след това Акуилани доведе нещата до 5-2. В добавеното време Хуан Итурбе реализира третото попадение за веронци.

Интер остана пети в „калчото“, след като смачка с 4-0 като гост тима на Сампдория. Мауро Икарди вкара два гола за „нерадзурите“, а по едно попадение добавиха аржентинците Валтер Самуел и Родриго Паласио.