Арсенал обърна „чуковете“ и се завърна в топ 4 (ВИДЕО)

23:50, 15 апр 2014, Автор: , Преглеждания:28

Лукас Подолски

Отборът на Арсенал се завърна на четвърто място във Висшата лига, след като се наложи с 3-1 над Уест Хем в отложена среща от 34-ия кръг, играна на „Емирейтс“.

Малко изненадващо „чуковете“ първи стигнаха до гол, след като в 40-ата минута Антонио Ночерино бе изведен вдясно и стреля от малък ъгъл. Войчех Шчесни отрази удара, но италианецът се пребори за топката и подаде към Матю Джарвис, който реализира с глава с 1-0. Минута преди почивката Лукас Подолски се възползва от чудесна асистенция на Санти Касорла и възстанови статуквото в срещата.

Десет минути след началото на второто полувреме Томас Вермален даде дълъг пас към Оливие Жиру, който овладя елегантно в пеналта на гостите и с мощен удар от пет метра прокара топката между краката на Адриан. В 78-ата Аарън Рамзи свали кълбото с глава към Лукас Подолски след центриране от ляво, а германецът с много силен изстрел оформи крайното 3-1.

След тази победа „топчиите“ имат 67 точки и отново са четвърти, изпреварвайки Евертън, който е с 66 пункта. Утре вечер „карамелите“ приемат Кристъл Палас. Уест Хем е 11-и с 37 точки.