Борусия на финал за Купата, чака Байерн

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
23:30, 15 апр 2014, Автор: , Преглеждания:36

Борусия Дортмунд

Отборът на Борусия Дортмунд се класира за финала в турнира за Купата на Германия, след като постигна успех с 2-0 над Волфсбург в първия полуфинал от надпреварата, игран на стадион „Сигнал-Идуна-Парк“.

Домакините започнаха блестящо срещата и стигнаха до гол в 13-ата минута. Марко Ройс подаде към Хенрих Мхтираян, а арменецът напредна добре и с чудесен изстрел прати топката в долния ляв ъгъл на Грюн – 1-0.

В 42-ата минута „вълците“ бяха много близо до изравнително попадение, но шансът им обърна гръб. Жуниор Маланда засече с глава центриране от десния фланг, но кълбото нацели страничния стълб на безпомощния Вайденфелер.

Само секунди по-късно „жълто-черните“ организираха чудесна атака, при която Ройс бе намерен вдясно и подаде към Роберт Левандовски, който овладя близо до точката на дузпата и със силен шут доведе нещата до 2-0.

След почивката и двата отбора имаха няколко отлични положения за гол, но до ново попадение така и не се стигна.

Във финала Борусия очаква победителя от мача между Байерн Мюнхен и Кайзерслаутерн, който ще се изиграе утре.