Байерн срещу Борусия в мечтан финал за Купата на Германия

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
23:24, 16 апр 2014, Автор: , Преглеждания:41

Байерн Мюнхен

Отборът на Байерн Мюнхен ще спори с Борусия Дортмунд за трофея в турнира за Купата на Германия, след като надигра с 5-1 тима на Кайзерслаутерн на „Алианц Арена“ във втория полуфинален сблъсък в надпреварата.

Баварците излязоха напред в средата на първото полувреме, след като Ариен Робен изпълни корнер от десния фланг, а Бастиан Швайнщайгер се извиси над защитниците на гостите и с точен удар с глава даде аванс на своя тим. В 32-ата минута домакините удвоиха своята преднина, след като Робен записа втора асистенция срещу своето име, подавайки отлично към Тони Кроос, който с чудесен изстрел от дъгата на пеналта не остави шанс на Тобиас Зипел – 2-0.

Пет минути след почивката Байерн получи дузпа за нарушение срещу Робен, а Томас Мюлер бе точен за класическото 3-0. Десет по-късно „лаутерите“ реализираха почетния си гол, след като Флориан Дик центрира в пеналта и Зимон Цолер се разписа с удар с глава. В 78-ата възпитаниците на Пеп Гуардиола довършиха съперника си с четвърто попадение, дошло след изстрел на Марио Манджукич от няколко метра. В добавеното време Марио Гьоце също записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайното 5-1.

Финалът на „Олимпиящадион“ в Берлин ще се изиграе на 17 май.