Ботев взе надежден аванс срещу Локо преди реванша в „Надежда“

Публикувано в: Ботев Пловдив, Избрано, Футбол България
18:09, 16 апр 2014, Автор: , Преглеждания:58

Феребори Доре

Отборът на Ботев Пловдив взе добра преднина срещу Локомотив София след първия полуфинал в турнира за Купата на България, след като надделя с 3-1 на стадиона в Коматево. Реваншът е след седмица в столичния квартал „Надежда“.

Срещата очаквано започна с надмощие на пловдивчани и в 17-ата минута бе първият шанс за домакините. Александру Куртеан центрира от корнер, а Абел Анисе стреля с глава, но Божидар Митрев спаси. В 38-ата Вандер подаде към Юнес Хамза, който с едно докосване продължи към Феребори Доре, а нападателят финтира Бранеков и прати топката във вратата на Митрев с мощен шут от 12 метра.

В 44-ата минута Доре отбеляза втори гол за „канарчетата“, но попадението не бе зачетено заради несъществуваща засада. Секунди след това нова добра атака на домакините завърши с отличен пас по трева на Вандер към Хамза, който шутира по земя от точката на дузпата, но стражът на „железничарите“ изби в корнер.

В 72-ата минута Юнес Хамза подаде по много техничен начин към Луис Педро, който бе оставен непокрит и от воле вкара топката във вратата на Митрев. В 85-ата Хамза центрира остро по земя в наказателното поле на Локомотив, след което Александър Бранеков засече топката в собствената си врата – 3-0.

Интригата в сблъсъка се запази, след като две минути преди края Иво Иванов направи чудесен самостоятелен рейд и с изстрел от границата на пеналта реализира за 1-3.