Гарет Бейл донесе 19-а Кралска купа на Реал с феноменален гол (ВИДЕО)

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
00:33, 17 апр 2014, Автор: , Преглеждания:203

Гарет Бейл

Отборът на Реал Мадрид спечели Купата на Краля за 19-и път в своята история, след като надигра състава на Барселона с 2-1 във финала на стадион „Местая“ във Валенсия. Анхел ди Мария изведе тима столичани напред в резултата в 11-ата минута, но Марк Бартра изравни в средата на втората част. Гарет Бейл с феноменален гол в 85-ата минута донесе трофея на своя тим.

Срещата започна мечтано за „белия балет“, след като в 11-ата минута Анхел ди Мария откри резултата. Момчетата на Карло Анчелоти организираха чудесна контра, при която Карим Бензема даде прекрасен извеждащ пас към ди Мария, а аржентинецът напредна добре и с техничен диагонален изстрел преодоля Пинто – 1-0.

В 18-ата Пепе и Неймар се сдърпаха в пеналта на мадридчани и реферът Матео Лаос им показа жълти картони. В средата на първата част Жорди Алба засече с глава центриране от десния фланг, но Икер Касияс улови топката. До почивката каталунците опитаха да наложат силен натиск, но в крайна сметка не затрудниха абсолютно с нищо стража на „кралския“ клуб.

Девет минути след почивката Гарет Бейл можеше да накаже грешка на Масчерано, но бомбеният му изстрел мина над напречната греда. В 66-ата Бензема опита диагонален удар към близкия ъгъл на Пинто, но вратарят изби в корнер. След изпълнението на ъгловия удар Гарет Бейл вкара втори гол за Реал, но реферът Матео Лаос го отмени за нарушение срещу Пинто. Секунди по-късно каталунците стигнаха до 1-1, след като Марк Бартра засече с глава центриране от корнер от левия фланг.

В 81-ата минута Лука Модрич отправи страхотен изстрел от дъгата на наказателното поле, но нацели десния страничен стълб на Пинто. Четири след това Гарет Бейл показа защо струва 100 милиона евро, вкарвайки феноменален гол. Уелсецът пое топката по левия фланг, напредна добре, след което бе избутан извън терена от Бартра, но въпреки това надбяга бранителя на Барса, влезе в пеналта и с техничен изстрел преодоля Пинто – 2-1.

Секунди след това Бензема можеше да реши всичко, но шутът му бе спасен от стража на каталунците. В 89-ата минута Шави даде страхотен извеждащ пас към Неймар, който стреля чудесно от 12 метра, но кълбото попадна в лявата греда на Касияс, след което Свети Икер хвана топката.

В добавеното време Барселона не успя да изравни и по този начин Реал Мадрид спечели 19-а Купа на Краля в своята клубна история, докато каталунците регистрираха трета поредна загуба във всички състезания. Освен това трофеят е първи за Карло Анчелоти начело на „белия балет“.