Гол на Димитър Бербатов не стигна на Монако за финал

Публикувано в: Българи в чужбина, Избрано, Франция, Футбол Свят
01:37, 17 апр 2014, Автор: , Преглеждания:48

Димитър Бербатов

Димитър Бербатов и Монако напуснаха турнира за Купата на Франция, след като допуснаха поражение с 1-3 след продължения като гости на Гинган в полуфиналната фаза на надпреварата.

Българският нападател започна в титулярния състав Клаудио Раниери и успя да изравни резултата в 36-ата минута, след като се възползва от отличен пас на Фабиньо. Бразилецът бе изведен по дясното крило и центрира към Бербо, който овладя на седем метра от вратата и с лекота реализира за 1-1.

Половин час преди това домакините поведоха, след като Ланжел центрира отляво и Ятабаре успя да изпревари вратаря Ромеро. В 64-ата минута Бербатов получи травма и бе заменен от Ривиер. До нов гол в редовното време не се стигна.

В продълженията Гинган стигна до две попадения. Първо в 112-а минута резервата Атик се оказа непокрит в наказателното поле и засече центриране отдясно. Гостите се хвърлиха в опит да стигнат поне до дузпи и бяха наказани при една противникова контраатака. В 117-а минута Жирес намери по отличен начин автора на първия гол Ятабаре и той се разписа за 3:1, класирайки тима си на финал.

В спора за трофея Гинган ще срещне тима на Рен, който в другия полуфинал надигра Анжер с 3-2. Мачът е на трети май.