Тотнъм остави Фулъм под чертата

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
16:43, 19 апр 2014, Автор: , Преглеждания:29

Хари Кейн

Отборът на Тотнъм записа нова победа в опита си да се класира за Лига Европа, след като се наложи с 3-1 над лондонския си съперник Фулъм на своя „Уайт Харт Лейн“ в мач от 35-ия кръг на Висшата лига.

Първата реална възможност за гол в мача бе едва в 26-ата минута, в която Аарън Ленън стреля опасно от десетина метра, но Дейвид Стокдейл изби топката, след което тя срещна и страничния стълб на „котиджърс“. Девет след това Кристиан Ериксен изпълни фаул от десния фланг и Паулиньо от два метра засече за 1-0. Само 120 секунди по-късно Зеки Фрайърс подари кълбото на Стийв Сидуел в пеналта на „шпорите“ и халфът на гостите технично реализира за 1-1.

Три минути след почивката Тотнъм върна аванса си в резултата, след като Аарън Ленън центрира перфектно от дясното крило и младокът Хари Кейн се разписа с глава за 2-1. Това бе и трето поредно попадение за талантливия нападател в третия му мач като титуляр. Отговорът на гостите бе бърз, но Юго Йори спаси по брилянтен начин изстрел с глава на Уго Родайега.

В 62-ата Ериксен записа втора асистенция срещу своето име, центрирайки от свободен удар, а Юнес Кабул отбеляза от три метра за 3-1. В 77-ата Сидуел можеше да вкара втория си гол в мача, но пропусна дузпа, след като шутът му бе спасен от стража на домакините.

След този успех тимът на Тим Шърууд има 63 точки и запазва шестата си позиция в класирането, докато Фулъм е на 18-о място с 32 пункта, на две точки от спасителната зона.