Арсенал се утвърди в топ 4 с класика над „тигрите“

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
18:09, 20 апр 2014, Автор: , Преглеждания:19

Лукас Подолски

Отборът на Арсенал направи важна крачка към осигуряването на мястото си в топ 4 на Висшата лига, след като се наложи с 3-0 при визитата си на Хъл Сити в среща от 35-ия кръг.

Домакините можеха да поведат в 16-ата минута след страхотен шут по земя на Никица Йелавич, но вратарят Войчех Шчесни изби в корнер. В средата на първото полувреме Шейн Лонг се откъсна сам срещу стража на гостите, но шутира над напречната греда.

В 31-ата минута „артилеристите“ организираха чудесна атака, при която Месут Йозил намери Санти Касорла на дъгата на пеналта, а испанецът подаде към Аарън Рамзи, който с хубав шут от десет метра откри резултата.

В 36-ата Джейк Ливърмор можеше да изравни резултата, но бомбеният му изстрел попадна в страничния стълб. В края на първата част „тигрите“ претендираха за нарушение срещу Йелавич в половината на Арсенал, но арбитърът не наду свирката. Последва светкавична контра за гостите и гол на Лукас Подолски след асистенция на Рамзи.

Девет минути след почивката „топчиите“ убиха интригата с трето попадение. Санти Касорла бе изведен вляво и подаде много хитро назад към границата на пеналта, откъдето Рамзи шутира силно, но Харпър изби с крак. Кълбото попадна в Подолски и германецът безпроблемно реализира за 3-0.

След този успех Арсенал има 70 точки и остава четвърти в класирането, откъсвайки се на четири пункта пред Евертън. „Карамелите“ приемат Манчестър Юнайтед малко по-късно днес в дербито на 35-ия кръг. Хъл е 14-и с 36 точки.

Интересното е, че на 17 май на „Уембли“ Арсенал и Хъл ще спорят за трофея в турнира за Купата на Англия.