Барселона обърна Билбао за две минути в зрелищен мач на „Ноу Камп“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
23:55, 20 апр 2014, Автор: , Преглеждания:52

Барселона

Отборът на Барселона сложи край на кошмарната си серия от три поредни поражения, след като надигра много трудно с 2-1 тима на Атлетик Билбао в дербито на 34-ия кръг на Примера дивисион, играно на „Ноу Камп“.

Първото голово положение в срещата бе за баските, които в деветата минута имаха възможност да поведат чрез Ариц Адурис, но изстрелът на нападателя от малък ъгъл бе избит в корнер от Пинто. Пет по-късно Педро се откъсна сам срещу Горка Ирайсос, но не успя да го преодолее. В следващата така и Меси се озова очи в очи срещу стража на гостите, но и аржентинецът бе опроверган. В 30-ата минута Атлетик бе много близо до гол, след като Адурис направи фантастична задна ножица в наказателното поле, но топката се удари в страничния стълб на безпомощния Пинто. Последва добавка и Маркел Сусаета, но вратарят на каталунците спаси с една ръка.

Секунди по-късно Барса получи кристален шанс за гол, след като Педро бе изведен вляво и подаде успореден пас към Алексис Санчес. Чилиецът, обаче, направи по-трудното и от няколко метра нацели напречната греда. В 38-ата минута отново Санчес пробва своя късмет, но Ирайсос спаси. Малко след това вратарят на баските отрази с крак опасен шут на Педро, а Санчес не успя да направи добавка от половин метър. По този начин първата част приключи при безголово реми.

Пет минути след почивката Марк Бартра направи досадна грешка в собствената си половина и Адурис с техничен изстрел от границата на пеналта реализира за 1-0. В 59-ата Шави намери отлично Педро, но крилото не успя да отбележи с диагонален шут по трева, след като Ирайсос изби с крак. Минута по-късно и Лем Меси се откъсна сам срещу вратаря на Билбао и се опита да вкара с изстрел покрай него, но кълбото мина на сантиметри от левия стълб.

В 73-ата минута Дани Алвеш проби прекрасно по десния фланг, премина няколко защитници и подаде към Санчес, който стреля нескопосано, но топката попадна в Педро. Испанският национал не се поколеба и от пет метра вкара за 1-1. Само две след това Меси показа големите си умения и се разписа с прекрасен изстрел от фаул от 18 метра. Пет минути преди края Масчерано направи хубав рейд и шутира от дъгата на пеналта, но над вратата. В 89-ата резервата Тейо се откъсна сам срещу Ирайсос, но не съумя да реализира. В добавеното време Баленсиага центрира от левия фланг към Мигел Рико, който стреля от девет метра, но в тялото на Масчерано, който спаси победата за каталаунците.

След този успех Барселона временно се изкачи на второ място в класирането с 81 точки, на четири от лидера Атлетико. Билбао е на четвърта позиция с 62 пункта, на три от петия Севиля.