Евертън с дубъл срещу Юнайтед след 44-годишна пауза

20:09, 20 апр 2014, Автор: , Преглеждания:41

Евертън

Отборът на Евертън продължава с битката си за четвъртото място във Висшата лига, даващо право на участие в квалификациите на Шампионската лига, след като надигра с 2-0 шампиона Манчестър Юнайтед на своя „Гудисън Парк“ в дербито на 35-ия кръг.

Срещата започна равностойно и в първите двайсетина минути двата тима не успяха да стигнат до чисти ситуации за гол. В 28-ата „карамелите“ организираха нелоша атака и топката бе подадена към Ромелу Лукаку, който опит изстрел от границата на наказателното поле, но Фил Джоунс спря кълбото с ръка и реферът Марк Клатънбърг даде дузпа. Лейтън Бейнс стреля в средата на вратата, преодолявайки Давид де Хея за 1-0.

Две минути преди края на първото полувреме домакините удвоиха своята преднина след чудесна контраатака. Шеймъс Коулмън даде прекрасен извеждащ пас към Кевин Миралас, а Александър Бютнер покри засадата. Белгиецът се озова очи в очи с де Хея и с феноменален изстрел от много малък ъгъл доведе нещата до 2-0.

Второто полувреме бе доста по-тихо и за двата отбора, но в 80-ата минута Евертън все пак бе близо до трето гол, но де Хея отрази изстрел на Нейсмит. Едва в 87-ата минута бе най-добрата възможност за гол за „червените дяволи“. Хавиер Ернандес даде чудесно подаване към Уейн Рууни, който се озова сам срещу Тим Хауърд, но шутът му бе избит с ръка от американския страж.

По този начин след пауза от 44 години „карамелите“ записаха първи дубъл над Юнайтед в английския елит и остават пети в класирането с 69 точки, на една от четвъртия Арсенал, докато Манчестър е седми с 57 пункта.