Зволе шокира Аякс във финала за Купата

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
22:25, 20 апр 2014, Автор: , Преглеждания:54

Цволе победи Аякс

Отборът на Зволе постигна най-големия успех в своята клубна история, след като спечели Купата на Холандия след разгромна победа с 5-1 над шампиона Аякс във финала на стадион „Фейенорд“ в Ротердам.

Тимът на Франк де Бур очаквано поведе в резултата, след като още в третата минута Рикардо Ван Райн намери мрежата на Дийдрик Бур. В осмата, обаче, новозеландският талант Райън Томас възстанови статуквото, а след още четири минути отново той бе точен, за да донесе пълен обрат на Зволе.

В средата на първото полувреме Гийон Фернандес доведе нещата до 3-1, а в 34-ата минута нападателят реализира второто си попадение, увеличавайки аванса на тима си на 4-1. Пет минути след почивката Брам ван Полен довърши шампионите, вкарвайки пети гол в мрежата на Фермеер.